Przemysł
najlepsze oferty

Wypełniacze do paczek. Co warto o nich wiedzieć?

Przewożenie różnego rodzaju towarów wymaga ich odpowiedniego zabezpieczenia. Z tego powodu tak wiele osób decyduje się na stosowanie specjalnych wypełniaczy do paczek. Spisują się one doskonale w różnych gałęziach przemysłu i nie tylko. Są tanie, skuteczne i lekkie. Co warto o nich wiedzieć?

Do czego przydają się wypełniacze tekturowe?

Wypełniacze tekturowe są wykorzystywane w celu zabezpieczenia transportowanych towarów przed uszkodzeniem. Nawet najbardziej wytrzymałe opakowanie nie gwarantuje, że podczas jazdy przedmiot nie zacznie się przesuwać i obijać o jego boki. Wypełniacze tekturowe ograniczają wszelkie ruchy, pozwalając na skuteczne zabezpieczenie towarów przed samoistnym zniszczeniem w trakcie podróży.

Ogromną zaletą wypełniaczy z tektury jest również fakt, że dostosowują się one do kształtu dowolnego produktu. Pozwalają na zabezpieczenie zarówno delikatnego szkła, jak i mebli. To produkty bardzo uniwersalne, które sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest nadawanie paczek lub transportowanie towarów.

Jakie są największe zalety wypełniaczy do paczek z tektury?

Dostosowanie tektury do kształtu przewożonych towarów to tylko jedna z wielu zalet, jakie mają takie produkty. Warto pamiętać również o tym, że pozwalają one na stworzenie lepszego efektu wizualnego. Klient przed dostaniem się do zamówionego produktu musi przebrnąć przez wypełnienie. Daje mu to wrażenie, że sprzedawca zadbał o zabezpieczenie zamówionej rzeczy.

Wypełniacze do paczek z tektury są również ekologiczne. Można je w całości przetworzyć, wrzucając do kontenera z papierem lub oddając na makulaturę. Rozkładają się bardzo szybko, całkowicie znikając z powierzchni ziemi. Stanowią więc znacznie lepszą alternatywę dla plastikowych wypełniaczy.

Wypełniacze do paczek doskonale chronią krawędzie przedmiotów umieszczonych w pudełku. Z tego powodu są one wykorzystywane m.in. do przewożenia mebli. To produkty tanie, które można zastosować w dużych ilościach. Sprawiają, że sprzedawane lub transportowane towary są znacznie bezpieczniejsze.

Tektura pocięta na małe paski doskonale amortyzuje ruchy, co ma ogromne znaczenie podczas przewozu towarów. W trakcie podróży paczki niekiedy się przewracają i mocno przemieszczają. Pozwala ona na łatwe dopasowanie do nawet najdziwniejszych form, dlatego jest wykorzystywana w tak wielu branżach.

Gdzie stosuje się wypełniacze do paczek?

Wypełniacze z tektury można zastosować w różnych gałęziach przemysłu. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest wysłanie lub przetransportowanie paczki w inny sposób do danego miejsca. Mowa tu zazwyczaj o takich przedmiotach, jak:

  • meble,
  • urządzenia elektroniczne,
  • wyroby przemysłowe,
  • żywność i napoje,
  • produkty delikatne.

Wypełniacze do paczek pozwalają na skuteczne zabezpieczenie bardzo delikatnych, szklanych produktów. Wówczas należy zadbać o to, by w kartonie znalazła się ich odpowiednia ilość. W ten sposób przedmiot umieszczony w opakowaniu nie będzie poruszał się podczas jazdy. Wypełniacze często są stosowane również w przypadku kosmetyków czy różnego rodzaju akcesoriów. Są też stałym elementem paczek z wyposażeniem do domu.

Wypełniacze z tektury w spersonalizowanym wydaniu

Wypełniacze tekturowe mogą przyjmować różne formy. Jeśli dane przedsiębiorstwo ma określoną identyfikację wizualną marki, warto postawić na produkty, które będą z nią zgodne. Mowa tu np. o kolorze wypełniaczy z tektury. Warto, by pasował on do logo czy pudełka. Z tego powodu nasza firma zajmuje się produkowaniem zarówno podstawowych wypełnień, jak i wyrobów na specjalne zamówienie, zgodnych z wymaganiami klienta. Takie wypełniacze z tektury mają jeszcze jedną zaletę – sprawiają, że opakowanie wygląda znacznie lepiej i od razu kojarzy się z konkretną marką. 

Tekturowe wypełniacze tworzą swego rodzaju siatkę, która oplata wszystkie delikatne przedmioty i chroni je przed uszkodzeniami podczas podróży. Gdy jest spersonalizowana, dodatkowo poprawia aspekty wizualne wnętrza pudełka i sprawia, że rozpakowanie zamówionych rzeczy staje się jeszcze przyjemniejsze. Wypełniacze z tektury są dostępne w wielu wariantach, pozwalając na dopasowanie do potrzeb konkretnego klienta. To produkty w pełni ekologiczne, skuteczne oraz niezwykle lekkie.

Czy wypełniacze tekturowe są lepsze niż pianki?

Wypełniacze tekturowe mają ogromną przewagę nad produktami o podobnym zastosowaniu, ale wykonanymi z plastiku. Pozwalają one na całkowite przerobienie na nowe produkty lub rozłożenie pod wpływem czynników zewnętrznych. Wypełniacze wykonane z tworzyw sztucznych nie są bezpieczne dla środowiska. Pozwalają one na zamortyzowanie wszelkiego rodzaju uderzeń i ruchów podczas podróży, ale nie zapewniają bezpieczeństwa środowisku. Z tego powodu wiele firm stawia właśnie na wypełniacze z tektury, które są w pełni ekologiczne, tanie i uniwersalne. Dodatkowo prezentują się bardzo estetycznie, szczególnie gdy są dopasowane wyglądem do szaty graficznej konkretnego produktu i identyfikacji danej marki.