Przemysł
najlepsze oferty

Maszyny do recyklingu – jakie są i do czego służą?

Maszyny do recyklingu - jakie są i do czego służą

Recykling to bardzo ważny proces, pozwalający na ponowne wykorzystanie odpadów. Dziś dużo się na ten temat mówi i wiele w tej kwestii robi, by lepiej dbać o środowisko i zdrowie wszystkich ludzi. Stąd pomysł jednej z firm na tworzenie maszyn do recyklingu. O jakich maszynach mowa i do czego są wykorzystywane? 

Maszyny do recyklingu – rodzaje 

Obecnie na rynku można znaleźć urządzenia, które skutecznie wspomagają działania z zakresu recyklingu. Wśród nich są prasokontenery, skierowane do podmiotów, które chcą redukować koszty transportu odpadów suchych i mokrych. Kolejne urządzenia wykorzystywane w zakresie recyklingu, to rotokompaktory. Nowoczesne prasy do makulatury. To jednak jeszcze nie wszystko, jeśli chodzi o maszyny do recyklingu. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również roll-packery, czyli walcowe zagęszczacze do odpadów w otwartych kontenerach. To trzy niezwykle funkcjonalne i przydatne maszyny, które są w zasięgu ręki każdego, kto tylko ma chęć na tę inwestycję. 

Maszyny do recyklingu – zastosowanie

Prasokontenery wyróżniają się wysokim stopniem zagęszczenia, nowoczesnymi opatentowanymi rozwiązaniami, a także niezwykłą trwałością. Kontenery te nie wymagają skomplikowanej i długotrwałej konserwacji. Prasokontener do odpadów suchych jest przeznaczony do zgniatania między innymi kartonów i folii. Z kolei zgniatarka do odpadów mokrych służy do zgniatania odpadów komunalnych i mieszanych. 

Rotokompaktory zagęszczają odpady i surowce wtórne do worka lub małego kontenera. Są świetną alternatywą dla belownic. Poza tym skutecznie uzupełniają prasokontenery. Ich zaletą jest to, że zagęszczają odpady w tym miejscu, w którym powstają. 

Roll-packery służą do kruszenia, rozrywania i zagęszczania odpadów w otwartych kontenerach. 

Dzięki maszynom do recyklingu można korzystnie wpłynąć na środowisko i zarazem zmniejszyć koszty związane z wywozem odpadów. Są świetnym rozwiązaniem dla podmiotów, które na co dzień produkują duże ilości różnego typu odpadów. Warto więc zapoznać się z ich specyfikacją i poznać ceny tych urządzeń.