Przemysł
najlepsze oferty

Pianka poliuretanowa i jej zastosowanie

Łączy i izoluje – wszechstronna pianka poliuretanowa

Pianka poliuretanowa ma wiele cech, które pozwalają na jej różnorodne zastosowanie. Jest bardzo dobrym termoizolatorem, a także doskonale izoluje akustycznie. Niezastąpiona jest podczas montażu drzwi i okien, gdzie stosuje się ją do uszczelniania. Służy także do łączenia różnych elementów wykonanych z drewna w konstrukcjach szkieletowych.

Pianka pur – wiele zalet i zastosowań

Pianka pur dostępna jest w kilku rodzajach. Początkowo producenci oferowali jedynie pianki twarde, potem zaczęli wytwarzać elastyczne, a obecnie dostępne są także w aerozolu, czyli półsztywne. Pianka poliuretanowa ma wiele zalet – przede wszystkim jest lekka, a jednocześnie bardzo odporna na trudne warunki.

Pianka pur – materiał do zadań specjalnych

Pianka pur jest niezastąpiona w budownictwie, można ją bowiem aplikować na różne sposoby, ale jej zaletą jest łatwość i szybkość montażu. Termoizolację z jej zastosowaniem można wykonywać nawet podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, nawet zimą.

Odwiedź mazowieckie, skorzystaj z umiejętności fachowców

Pianka poliuretanowa miękka otwartokomórkowa znajduje zastosowanie przede wszystkim do ocieplania ścian i poddaszy, a twarda – zamkniętokomórkowa do ocieplania między innymi piwnic, tarasów. Pierwszy rodzaj charakteryzuje się doskonałą oddychalnością, a drugi termoizolacją. Warto odwiedzić województwo mazowieckie, by znaleźć doskonałych fachowców, jakich ma Warszawa. Dowiedz się więcej na http://paskalizolacje.pl/.