Przemysł
najlepsze oferty

Solaris – polska marka znana na całym świecie

Polski przemysł motoryzacyjny nigdy w pełni nie pokazał swojego potencjału. Nieustannie trapiły go różne problemy powiązane z sytuacją polityczną kraju. Tak naprawdę dopiero od mniej więcej dwudziestu lat można działać w tym sektorze bez większych problemów. Problem w tym, że inne państwa posiadają o wiele bardziej rozwinięte firmy, które ciężko przebić na międzynarodowym rynku. Nieco inaczej wygląda jednak segment pojazdów użytkowych, jak na przykład autobusy. Tutaj mamy na swoim koncie spore sukcesy. W kraju działa kilka marek, które naprawdę znają się na tym, co robią. Bardzo bogatą historię posiada marka Autosan, której początki sięgają dziewiętnastego wieku.

Firma mieści się w Sanoku i zasłynęła produkcją takich autobusów jak San 100, Autosan H9, czy Autosan H6. Są to pojazdy, które przez wiele lat zdołały zjeździć całą Polskę wzdłuż i wszerz. Druga marka, o której mowa to stosunkowa, bo obchodząca w tym roku swoje dwudziestolecie firma Solaris, której zakłady produkcyjne mieszczą się pod Poznaniem. Solaris zasłynął wypuszczając na rynek serię autobusów Solaris Urbino. Aktualnie sprzedawana jest jej czwarta generacja. Urbino to bardzo nowoczesne autobusy miejskie, które uznawane są za jedne z najlepszych na świecie. Można spotkać je w wielu krajach Europy, ale również w miejscach tak egzotycznych, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie. Autobusy produkowane przez firmę Solaris to w całości ich autorskie projekty, a nie w przeciwieństwie do wielu innych firm, rozwiązania produkowane na licencji zagranicznych marek. Solaris mocno promuje również rozwiązania ekologiczne i właśnie, dlatego ma w swojej ofercie autobus w stu procentach napędzany energią elektryczną, a także takie, które napędzane są sprężonym gazem ziemnym.

Oprócz autobusów marka produkuje tramwaje, które również uchodzą za bardzo nowoczesne. Jak widać jest to przykład firmy, której udało się odnieść naprawdę olbrzymi sukces. Jej nazwa na całym świecie jest symbolem solidności, nowoczesnego wzornictwa i najwyższej jakości.