Przemysł
najlepsze oferty

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne dostępne są w różnych wersjach. Różnią się między sobą przede wszystkim użytymi do ich produkcji materiałami, a w związku z tym sprawnością. Dlatego warto poznać ich charakterystykę.

 

Najpopularniejsze modele

Za najbardziej sprawne uważane są panele monokrystaliczne. Do ich produkcji wykorzystuje się sztabki krzemowe przygotowane specjalną metodą, która przyczynia się do ich dużej wydajności. Ogniwa przypominają swoim kształtem koło i zazwyczaj są czarne. Ze względu na ich dużą wydajność, panele te mogą zajmować mniejszą powierzchnię, by ogrzać biuro czy dom, niż inne, mniej sprawne. Do ich pozytywnych cech należy też zaliczyć trwałość. Popularne wśród klientów są także panele polikrystaliczne. Użytkownicy cenią sobie w nich niewielki spadek mocy przy wzroście temperatury. Ich zaletą jest także cena – proces ich produkcji jest tańszy niż w przypadku innych paneli, a więc niższe są też koszty ich instalacji. Wysokiej jakości panele fotowoltaiczne Leszno oferuje nasza firma, która ma w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie.

 

Pozostałe rodzaje paneli słonecznych

Na rynku znajdziemy także panele zbudowane z krzemu amorficznego, które uważane są za najmniej sprawne, a ich największą zaletą jest niska cena. Charakteryzują się także dużą estetyką, a nawet elegancją. Najczęściej spotykane są w kolorze bordowym, ale można też zastosować inne barwniki podczas ich produkcji. Cechuje je lekkość oraz elastyczność, są także łatwe w montażu. Ciekawą propozycją są również panele z ogniw CdTe, które wykonuje się z kadmu. Są  to tak zwane panele cienkowarstwowe – ich grubość nie przekracza bowiem kilku milimetrów.  Mają one zazwyczaj czerwony kolor, a do ich zalet można zaliczyć wydajną pracę przy małej ilości światła oraz estetyczny wygląd. Podobne do nich są również cienkowarstwowe panele z ogniw CIGS, które produkuje się z takich pierwiastków, jak miedź, ind, gal oraz selen. Przed wyborem paneli warto zapoznać się z ich najważniejszymi cechami.