Przemysł
najlepsze oferty

Amortyzatory sprężynowe – jakość na najwyższym poziomie

Działanie tego amortyzatora opiera się, jak sama nazwa wskazuje, na sprężynie. Mechanizm ten ma na celu tłumienie drgań i wstrząsów. W naszej ofercie znajdują się amortyzatory o standardowych wymiarach, ale także jest możliwość realizacji nietypowych parametrów na indywidualne zlecenie klienta. W tej kwestii dostosujemy się do potrzeb i oczekiwań oferując szeroki wachlarz usług.

 

Amortyzatory sprężynowe uchodzą za najbardziej znany rodzaj mechanizmu niwelującego drgania i wstrząsy. Są wykorzystywane między innymi w konstrukcji pojazdów mechanicznych lub urządzeń przemysłowych. W przypadku urządzeń przemysłowych wibracyjnych działanie amortyzatora sprężynowego pełni niezwykle istotną funkcję. Zastosowanie amortyzatorów wpływa na ich bezpieczną pracę. W naszej ofercie znajdują się produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na skuteczność ich działania.

 

Działanie amortyzatorów czyli dlaczego tłumienie wstrząsów jest takie istotne?

Tłumienie wstrząsów podczas pracy maszyn wykorzystywanych w różnych branżach przemysłowych ma fundamentalne znaczenie. Wpływa bezpośrednio na komfort i bezpieczeństwo podczas pracy. Jest to znaczące podczas eksploatacji maszyn drgających jak chociażby przesiewaczy. Tłumienie wibracji jest także istotne  z punktu widzenia osób pracujących w pobliżu takiej maszyny. Ciągłe uderzenia mogłyby powodować hałas niebezpieczny dla ich zdrowia.  Amortyzowanie tych czynników negatywnych ma więc obopólne korzyści. Z jednej strony zapewnia ochronę dla urządzenia, z drugiej zaś niweluje szkodliwe oddziaływanie na człowieka.

 

Warto zapoznać się z naszym katalogiem, gdzie amortyzatory również mają swoje miejsce. Poza amortyzatorami sprężynowymi oferujemy także gumowe lub gumowo – metalowe. Wszystko zależy od indywidualnego zapotrzebowania. W celu sprawnego kontaktu można skorzystać z formularza znajdującego się na naszej stronie internetowej. Jesteśmy do dyspozycji, zarówno firm, jak i klientów indywidualnych.