Przemysł
najlepsze oferty

Belownica do makulatury – zalety

papier - stos

Zarówno w hurtowniach, jak i sklepach małych oraz dużych często kartonowe pudełka są dużym odpadowym problemem. Zajmują dużo miejsca, co wpływa na funkcjonowanie przedsiębiorstwa, a także powodują wzrost kosztów związanych z utylizacją. Jeśli jako przedsiębiorca szukasz rozwiązania na nadmierną produkcję odpadów kartonowych to koniecznie zwrócić uwagę na maszynę, jaką jest belownica do makulatury. Więcej na temat takiego urządzenia piszemy w poniższym artykule.

Belownica do makulatury zapewni porządek

Głównym założeniem jest takie, aby belownica do makulatury zmniejszała objętość papierowych odpadów. W firmach zwłaszcza tych funkcjonujący w branży spożywczej dochodzi do generowania ogromnych ilości kartonowych pudełek i opakowań, dlatego belownica do makulatury jest świetnym rozwiązaniem.

W zależności od zapotrzebowania przedsiębiorca może nabyć belownice pionową i poziomą. Maszyna tego typu ma wiele zalet i zmniejszenia objętości odpadów, to jedynie przykład pozytywnego wpływu na odpady. W kolejnych częściach artykułu przedstawiamy kolejne zalety, dla których warto nabyć belownicę do makulatury.

Belownica do makulatury jako sposób na cięcie kosztów

Przedsiębiorcy, którzy zamontowali już belownicę, z pewnością odczuwają znaczną redukcję wydatków firmy związanych na obsługę odpadów. Belownica do makulatury zagęszcza odpady, wykorzystując maksymalnie przestrzeń. Dzięki czemu przechowywanie kartonowych odpadów zajmuje o wiele mniej miejsca. Zmniejszona objętość w kontenerach na odpady pozytywnie oddziałuje na koszty wywozów śmieci. To bardzo ważna zaleta w kontekście stałego wzrostu cen za wywóz przed firmy odpadowe.

Belownica na makulaturę sprawia, że odpad kartonowy zajmuje mniej miejsce, tym samym wywozy odpadów mogą być rzadsze. Dzięki temu przedsiębiorstwo może obniżyć sobie koszty związane z przechowywaniem makulatury i transportem. Oprócz tego belownica do makulatury tworzy tzw. bele. Bloki makulaturowe cechują się kompaktowymi rozmiarami, co usprawnia ich odbiór firmie wywozowej. To daje możliwości do wynegocjowania mniejszej stawkę za obsługę firmy odbierającej odpady.