Przemysł
najlepsze oferty

Dlaczego wiertnice diamentowe należy schładzać podczas pracy?

Wiertła koronowe to jedne z najczęściej spotykanych urządzeń, wykorzystywanych podczas robót drogowych oraz złożonych prac budowlanych. Dedykowane zawodowcom, umożliwiają nam one sprawną obróbkę najtwardszych powierzchni, takich jak pustaki, cegły, beton zbrojony, a nawet naturalne skały. Nie wolno jednak zapominać, że pomimo swojej wytrzymałości, zapewnionej przez obecność syntetycznych, diamentowych kryształków, także i wiertła koronowe mogą paść ofiarą przedwczesnego zużycia. Urządzenia te pracują bowiem z dużą intensywnością, zaś bliski kontakt z kolejnymi warstwami twardych powierzchni sprawia, że wiertło koronowe nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Z tego też powodu, jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego specjalisty powinna być solidna hydronetka, umożliwiająca sprawne schładzanie osprzętu podczas pracy.

 

Dlaczego woda jest tak istotna podczas wiercenia?

 

Brak schładzania wiertła koronowego podczas pracy może doprowadzić do szeregu niepożądanych konsekwencji, w wyniku których dochodzi nie tylko do opóźnienia zakończenia robót, ale również zniszczenia sprzętu. Segmenty diamentowe mogą bowiem zacząć przegrzewać się w trakcie pracy, a z czasem nawet pękać lub odpadać. Brak wody to także większe tarcie o obrabianą powierzchnię, co również przyspiesza proces zużycia naszego osprzętu. Hydronetka pozwoli nam również uniknąć efektu bicia wiertła, spowodowanego wypaczeniem korpusu metalowego, a także zniszczenia jego powierzchni bocznej. A ponieważ we wczesnych stadiach budowy trudniej jest o stałe doprowadzenie wody do naszego miejsca pracy, taki specjalistyczny przyrząd umożliwi nam schłodzenie wiertła w każdych warunkach.

 

Profesjonalne hydronetki – gdzie je zakupimy?

 

Poszukując niezawodnej hydronetki dla naszej działalności, powinniśmy stawiać wyłącznie na sprawdzone, markowe rozwiązania. Przykładem jest tu niezawodny, dziesięciolitrowy model firmy Gölz, dostępny w renomowanym sklepie IsTools. Wytrzymała obudowa chroni urządzenie przed uszkodzeniami podczas przenoszenia, zaś specjalna przyssawka na spodzie ułatwia doprowadzanie wody. Nie należy bowiem zapominać, że sprzęt tego typu ma na celu wydłużenie żywotności naszych kosztownych wierteł. Kierowanie się tu wyłącznie niskimi cenami nie zapewni nam wymaganej ochrony wykorzystywanego przez naz osprzętu.