Przemysł
najlepsze oferty

Czym jest pionowy przenośnik ślimakowy?

Jeśli prowadzicie własne gospodarstwo rolne, to wiecie o tym, że bardzo istotne jest wyposażenie go w różnorodne sprzęty, które będą ułatwiały pracę na roli. Jednym z takich urządzeń, które na pewno przyda się Wam jest pionowy przenośnik ślimakowy. Co to jest i w jaki sposób wykorzystuje się to urządzenie?

Urządzenia dla rolników

Początkujące osoby, które chcą zająć się dopiero rolnictwem, z pewnością nie do końca zdają sobie sprawy z tego, jakie maszyny tak naprawdę muszą zakupić, by móc swobodnie prowadzić taką działalność. Niewątpliwie, w pomieszczeniu gospodarczym powinien znaleźć się pionowy przenośnik ślimakowy. Co to jest za urządzenie?

Sprzęt ten jest świetnym urządzeniem, które wykorzystuje się do pionowego przemieszczania się ziarna. Oczywiście można wyróżnić inne przenośniki, ale ten wyróżnia się tym, że montuje się go na stałe i nie można go przenieść w inne miejsce. Pionowe przenośniki ślimakowe stanowią bardzo często alternatywę dla typowych, kubełkowych podnośników, które wykorzystywane są nie tylko na roli, ale także w skali przemysłowej. Bez trudu urządzenie to można zamontować na kilka sposobów.

Zasilanie przenośników

Warto wiedzieć, że pionowy przenośnik ślimakowy jest zasilany zazwyczaj silnikiem elektrycznym do 5,5 Kw, można także kupić sprzęt napęd hydrauliczny w zależności od potrzeby.

Zastosowanie

Na pewno zastanawiasz się, jakie zastosowanie mają przenośniki pionowe ślimakowe. Służą nie tylko do przemieszczania zboża, ale także pozwalają na to, aby transportować różnorodne, inne ziarna i warzywa, na przykład kukurydzę, rzepak, nasiona, zboża. Dzięki temu bardzo szybko dostarczycie na miejsce odpowiednie plony, jeśli szukacie wysokojakościowy podnośników ślimakowych. Warto zajrzeć na stronę producenta tego typu sprzętu. Jeśli macie pytania, zastanawiacie się, jakie właściwości ma ta maszyna, warto zajrzeć na stronę: http://dozamech.pl/ i zapytać się doradców, oni z pewnością udzielą odpowiedzi na wszystkie frapujące Was pytania.