Przemysł
najlepsze oferty

Jak najlepiej czyścić i dezynfekować zbiorniki wody?

Czyszczenie zbiorników wody to bardzo ważna czynność, od której zależy jakość spożywanej przez wiele osób wody. Zbyt rzadkie wykonywanie takiej czynności może powodować bardzo groźne zanieczyszczenia gromadzonej wody. Pamiętajmy zatem o regularnym zlecaniu czyszczenia oraz dezynfekowania zbiorników. Najlepiej w tym celu zatrudnić profesjonalna i fachową firmę, która zajmie się całym procesem.

Jakie sposoby na czyszczenie zbiorników wody są najlepsze?

Czyszczenie oraz mycie i dezynfekowanie zbiorników można wykonywać różnymi sposobami. Generalnie możemy te metody podzielić na dwie grupy:

  • metody mechaniczne;
  • metody chemiczne;

W przypadku metod mechanicznych należy uważać na możliwość łatwego uszkodzenia zbiorników. Każde naruszenie ścianek zbiornika pogarsza jego właściwości, gdyż w każdej rysie mogą później rozwijać się groźne bakterie lub inne mikroorganizmy. Metody chemiczne, czyli na przykład dezynfekcja chlorem, nie zawsze osiąga pełną skuteczność w przypadku mocnych osadów w zbiorniku. Dlatego dokładne mycie zbiorników wody pitnej powinno składać się z kombinacji tych dwóch metod, wtedy osiągana jest optymalna skuteczność takiego procesu.

Co powinna zapewniać firma oferująca usługę czyszczenia zbiorników wody?

Jeżeli szukamy profesjonalnej firmy oferującej czyszczenie zbiorników wody to powinniśmy zwrócić uwagę na kilka szczegółów jej oferty. Po pierwsze powinna ona oferować metody zarówno chemiczne jak i mechaniczne czyszczenia. Po drugie usługa powinna obejmować również dobór odpowiedniej metody do konkretnego zbiornika i stopnia jego zanieczyszczenia. Zła metoda może w ogóle nie pomóc w danej sytuacji i czyszczenie będzie zupełnie nieskuteczne. Ważne jest również sporządzanie dokumentacji oraz wykonanie badań wody potwierdzających jej jakość. Z dobrze i fachowo wykonanym czyszczeniem oraz dezynfekcją zbiornika wody będziemy mieli pewność, że przechowywana w nim woda spełnia najwyższe parametry i nie stanowi zagrożenia dla nikogo kto będzie ją spożywał.