Przemysł
najlepsze oferty

Przemysł opakowań przybiera na znaczeniu

Rynek przemysłu opakowań rośnie każdego roku. Można podzielić go na cztery kategorie w zależności od użytych do produkcji materiałów – papieru/tekstury, tworzyw sztucznych, metalu oraz szkła. Obecne trendy nie zapowiadają, aby ogromne grupy społeczeństwa nie wykorzystywały tego rodzaju produktów. To właśnie my jesteśmy najczęstszymi użytkownikami opakowań.

Największy udział – tworzywa sztuczne

Opakowania z różnych mieszanek plastiku sprawdzają się jako rozwiązanie do przechowywania żywności oraz napojów. Przygotowanie tego materiału musi być niezwykle dokładne, tak aby nie naruszało odpowiednich standardów. Każdy wyrób należy odpowiednio zabezpieczyć. W szczególności w branży spożywczej stanowią blisko 60% wszystkich rozwiązań. Rynek ten charakteryzuje się dużą stabilnością, systematycznie rośnie, staje się dzięki temu atrakcyjnym mimo wysokiej konkurencyjności.

Jak uzyskać przewagę na rynku opakowań?

Kluczowe w tej chwili wydaje się uzyskanie jak największego stopnia automatyzacji linii pakującej. Pozwala ona na optymalizację kosztów oraz możliwie największą wydajność. W przypadku tej ostatniej kwestii zwiększa się ryzyko awarii maszyn, co wiąże się z przestojami, które uniemożliwiają zrealizowanie wszystkich zamówień. Technolodzy prześcigają się we wdrażaniu kolejnych innowacji, które pozwalają na utrzymanie urządzeń w najlepszym stanie do użytku. Automatyka przemysłowa na tę chwilę musi być w pełni konfigurowalna, a przede wszystkim powinna zapewnić najlepsze rozwiązania pod względem wymaganych parametrów.