Przemysł
najlepsze oferty

Rolki poliamidowe – co można o nich powiedzieć?

Wyposażając magazyny, a także hale produkcyjne w różnorodne wózki umożliwiające przewożenie towaru z miejsca na miejsce, warto zaopatrzyć się w taki sprzęt, który nie tylko będzie łatwy w obsłudze, ale także zostanie wyprodukowany z trwałych materiałów. Takie właśnie są rolki poliamidowe, a także koła do wózków magazynowych, które sterują całym mechanizmem urządzenia. Jakie zatem wybrać rolki poliamidowe? Co można o nich powiedzieć?

Rolki poliamidowe – co to?

Rolki poliamidowe to nic innego, jak specjalne koła do wózków magazynowych wykonane z tworzywa sztucznego, które mają bardzo dobre właściwości przyczepne. Są one zazwyczaj wykorzystywane specjalistycznych urządzeniach, a także montuje się je w różnorodnych sprzętach przesuwnych typu: drzwi, bramy i inne. Stosuje się je także w bardzo wielu innych gałęziach przemysłu, świetne są do przesuwania i do przemieszczania się innych przedmiotów.

Poliamid – charakterystyka materiału

Bardzo wiele osób zastanawia się, czym tak naprawdę jest poliamid. Jest to tworzywo sztuczne, które określa się zwykle parametrami: PA6 lub też PA66. Jest to bardzo dobre tworzywo sztuczne, które odporne jest na wiele czynników chemicznych, dlatego można stosować go także w magazynach, gdzie wykorzystywanych jest bardzo wiele chemikaliów, na przykład do czyszczenia podłóg lub też praca polega na mieszaniu różnorodnych chemikaliów. Nawet jeśli coś się wyleje, poliamid nie zniszczy się. Rolki poliamidowe są zatem naprawdę wytrzymałe. Co więcej, jest to materiał także odporny na różnorodne uderzenia, nie pęka i nie rysuje się. Można montować te koła do wózków magazynowych w naprawdę różnorodnych urządzeniach, które przewożą ciężki sprzęt.

 

Gdzie szukać tego typu rolek poliamidowych? Warto zajrzeć na stronę: www.kola.com.pl,  tam z pewnością znajdziecie bardzo ciekawe produkty, dzięki czemu będziecie mogli dopasować odpowiednie koła jezdne do Waszych potrzeb, a także zapotrzebowania Waszego przedsiębiorstwa. Jeśli będziecie mieć pytania, osoby tam pracujące, z pewnością udzielą odpowiedzi.