Przemysł
najlepsze oferty

Po co montować wymiennik ciepła?

Po co montować wymiennik ciepła

Wymiennik ciepła to urządzenie, które pozwala na wymianę ciepła między płynami o różnej temperaturze. Pozwala na ustaloną i nieustaloną wymianę ciepła. Jakie korzyści daje montaż tego urządzenia?

Płytowy wymiennik ciepła: czym są i jak działają?

Płytowe wymienniki ciepła są urządzeniami, które powstają z niewielkich cienkich i odpowiednio wyprofilowanych płytek metalowych. Płytowe wymienniki ciepła są łączone śrubami lub lutami i wypróżniają się dużą odpornością na temperatury i ciśnienia. Dzięki temu efektywność ich pracy jest wysoka, a opór przepływu niski.

Wybierając wymiennik ciepła, należy zwrócić uwagę na:

  • właściwości chemiczne i fizyczne płynów,
  • parametry materiału,
  • wymagania konserwacyjne,
  • opłacalność inwestycji i eksploatacji.

Płytowy wymiennik ciepła: cena i serwis

Płytowy wymiennik ciepła często kosztuje od kilkuset do kilku, czasem kilkunastu tysięcy złotych. Jego cena zależy głównie od jego parametrów i tego, do jakiej instalacji ma być montowany. Warto pamiętać o tym, że odpowiednia dbałość o wymiennik ciepła pomaga w podnoszeniu wydajności i efektywności instalacji.

Wymiennik ciepła serwis obok ceny jest istotną kwestią podczas wyboru, ponieważ pozwoli na odpowiednią i długoletnią eksploatację wymiennika.

Serwis wymienników Alfa Laval wykonuje zespół fachowców, którzy zajmują się naprawami i konserwacją wymienników. Pracując z nowoczesnym sprzętem i odpowiednią chemią, dbają o to, by osprzęt służył użytkownikom przez długie lata. Dbając o serwis wymienników Alfa Laval najlepiej czyścić je co 3 miesiące, by podnieść ich wydajność i raz na 5 lat wymieniać uszczelki, by wymiennik się nie rozszczelnił.

Arimex, czyli najwyższej jakości płytowe wymienniki ciepła

Wysoka jakość wymienników gwarantuje wydajność instalacji, jej bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Jednym z miejsc, w którym można kupić najwyższej klasy wymiennik ciepła jest Arimex. Firma oferuje wymienniki ciepła, uszczelki oraz płyty do wymienników ciepła, a także serwis i pełen serwis posprzedażowy.

Zespół Arimex zajmuje się też diagnostyką wymienników, co sprawia, że instalacja działa bezawaryjnie wiele lat. Dzięki temu szybko można zauważyć rozszczelnienia i je naprawić, a płytowy wymiennik ciepła był bezpieczny. Jako ekspert Arimex oferuje najwyższą jakość każdej usługi oraz atrakcyjne ceny uszczelek i pozostałych elementów instalacji tego typu. Decydując się na Arimex wymiennik ciepła serwis zapewnisz sobie wysokiej jakości elementy instalacji oraz fachową pomoc w razie problemów. Płytowy wymiennik ciepła cena od Arimex jest adekwatna do jakości.