Przemysł
najlepsze oferty

Ekologicznie i nowocześnie

Nowoczesne technologie mają duże zasługi na polu recyklingu. Skutecznie i szybko pomagają przetwarzać tworzywa sztuczne, które zalewają naszą planetę. Produkujemy coraz więcej, kupujemy coraz więcej, więc możliwość szybkiego recyklingu odpadów jest bardzo ważna.

 

Skuteczne zagęszczanie 

Jedną z maszyn, bez których trudno wyobrazić sobie skuteczny recykling jest prasokontener. Zastosowano w nim innowacyjne rozwiązania, dzięki którym koszty transportu odpadów – zarówno suchych, jak i mokrych – są o wiele niższe. Maszyny do recyklingu dzielą się na te przeznaczone do odpadów suchych oraz do odpadów mokrych. Dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu firma, która zdecyduje się na zakup prasokontenera może dopasować go do swoich potrzeb. Działanie tego urządzenia jest bardzo proste – jego zadaniem jest nawet pięciokrotne zmniejszenie objętości wrzuconych do środka odpadów suchych a wilgotne odpady ulegają wewnątrz maszyny zagęszczeniu. Prasę można zapełnić odpadami na różne sposoby – zależnie od jej konstrukcji. Możliwe jest to z poziomu ziemi czy rampy, albo z wykorzystaniem specjalnej rynny zsypowej.

 

Sposób na odpady mokre i suche

Prasy do śmieci nazywane są także zgniatarkami, bo zmniejszanie objętości umieszczonych w nich odpadów to ich najważniejsza funkcja. Maszyny do recyklingu tworzyw sztucznych marki Bergmann to produkty niezawodne i wysokiej jakości. Ich zaletą jest także to, że są łatwe w obsłudze i trwałe. Producent ten uznawany jest za jednego z najlepszych na świecie, więc możemy mieć pewność, że nabywamy produkt, który będzie nam służył przez długie lata. Zgniatarki odpadów znajdują zastosowanie w firmach z różnych branż. Dużą ilość odpadów suchych wytwarzają przede wszystkim przedsiębiorstwa produkcyjne, sklepy wielkopowierzchniowe czy drukarnie. Prasokontenery do odpadów mokrych są niezbędne w masarniach, restauracjach i supermarketach. To jednak tylko mała część branż, w których przydatne są te maszyny do recyklingu, bo mają one uniwersalne zastosowanie.