Przemysł uwielbia nowoczesne technologie. Chociaż bywa, że podchodzi do nich nieufnie to jednak ostatecznie korzysta z nich na potęgę. Nic dziwnego, przynoszą one z reguły zyski. Nawet, jeśli nie bezpośrednio, to pozwalają na przykład ograniczyć czas, który potrzebujemy do stworzenia danego produktu, a jak wiadomo czas to pieniądz, tak, więc na samym końcu zawsze jest zysk generowany przez technologie. Nie powinno nas to martwić, gdyż to naprawdę dobre podejście, które pozwala na coraz szybszy rozwój, dzięki pieniądzom przekazywanym na kolejne badania.
Przemysł i nauka od zawsze idą w parze. Naukowcy opracowują nowe rozwiązania, tworzą technologie, które mają służyć ludziom, być pomocne, uprościć wiele procesów. Dokładnie tak się dzieje, jednak wymaga to swego rodzaju pośrednika, którego rolę odgrywa właśnie przemysł. Adaptuje on technologię na swoje potrzeby, po to by móc w szybszy i tańszy sposób wytwarzać przeróżne dobra. Ostatecznie powoduje to spadek cen, który dotyka bezpośrednio nas i pozwala zaoszczędzić pieniądze. Oczywiście nie zawsze tak jest, często firmy obniżają koszty produkcji, jednak utrzymują te same ceny rynkowe, kierując się jedynie rządzą zysku. Patrząc jednak z szerszej perspektywy to obniżanie ceny końcowej (oczywiście w reakcji na obniżenie kosztów produkcji) jest lepszym rozwiązaniem, gdyż pieniądze przez nas zaoszczędzone i tak ostatecznie zostaną wydane, a tym samym napędzą gospodarkę, co wpłynie na przemysł. Wszystko to połączone naczynia i musimy zdawać sobie sprawę z tego, że technologia zawsze oddziałuje na nasze życie. Nawet, jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Warto, więc inwestować w badania, które nieustanie prowadzone są w tysiącach laboratoriów na całym świecie, gdyż ostatecznie to zwykli obywatele zyskają na kolejnych zdobyczach techniki.
Przemysł powinien łączyć siły z nauką i razem tworzyć rozwiązania, które pozwolą nam upraszczać skomplikowane procesy i znacząco wpłyną na poprawę jakości naszego życia. Skoro te dwie dziedziny idą w parze dla zysku, niech robią to również dla nas.