Przemysł
najlepsze oferty

Eran Instalacje Sanitarne – profesjonalizm przede wszystkim!

Projekt instalacji gazowej – z Eran Instalacje Sanitarne zrobisz go najlepiej!

Ogrzewanie gazem jest bardzo popularne w tych czasach, ponieważ jest przyjazne dla środowiska, komfortowe oraz bezobsługowe. Wiele osób boi się korzystać z instalacji gazowej w domu, gdyż myślą, że jest ona niebezpieczna, a polskie przepisy prawa energetycznego i budowlanego nie są proste. Dzięki skorzystaniu z profesjonalnej usługi firmy Eran, cała papierologia będzie na ich głowie, a korzystając z doświadczenia załatwią to szybko i sprawnie. Pracownicy firmy Eran posiadają wszystkie certyfikaty oraz uprawnienia, aby wykonać projekt instalacji gazowej. Na pytania dotyczące instalacji gazowej, specjaliści odpowiedzą zrozumiałym językiem, a ich pomoc będzie nieoceniona. Projekt instalacji gazowej – cena? Wszystko zależne jest od projektu oraz od oczekiwań klienta. Firma Eran sprosta każdemu zadaniu, ponieważ profesjonalizm jest najważniejszy!

Projekt gazu – najważniejsze są przepisy!

Wykonując projekt gazu, należy szczególnie zwrócić uwagę na przepisy prawa energetycznego i budowlanego, które obowiązują w Polsce. Według przepisów instalacja gazowa musi mieć zainstalowany na zewnątrz budynku kurek główny, umożliwiający, w każdym momencie, na odcięcie dopływu gazu. Powinien się oni znajdować w wentylowanej szafce z materiału trudnopalnego. Jest wiele parametrów, które są wymagane przez te przepisy, np: w momencie, gdy instalacja gazowa jest zasilana ze wspólnej sieci o ciśnieniu do 500 kPa, z której korzysta jeden odbiorca, a zużycie gazu jest mniejsze niż 10 m3/h, to dopuszcza się, aby zawór odcinający zainstalowany przed urządzeniem redukcyjnym był traktowany jako kurek główny. Projekt gazu może przygotować tylko osoba, która posiada uprawnienia w tym zakresie. Wykonując ten projekt, musi uwzględnić m.in: warunki techniczne przyłączenia do sieci gazowej, informacje o stanie prawnym działek, opinię kominiarską, która określa możliwość przyłączenia kotła gazowego do przewodów powietrzno-spalinowych oraz informacje o przyłączach i instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, kabli telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych.

Projekty kotłowni – jak prawidłowo je przygotować?

Projekty kotłowni mogą uwzględniać paliwo stałe lub z piecem gazowym. W Polsce duża część budynków mieszkalnych jest ogrzewanych przy użyciu paliw stałych. Są to: drewno lub częściej używany węgiel. Patrząc na zmiany klimatyczne, które dzieją się na całym świecie, powinniśmy zrezygnować z tego typu paliw na rzecz pieców gazowych. Charakteryzuje się one większą czystością spalania, przez co w mniejszym stopniu wpływa na nasze środowisko. Jakie są różnice między paliwem stałym a gazowym? Piece na paliwo gazowe mają zdecydowanie mniejsze wymagania, są łatwiejsze w instalacji oraz o wiele bardziej ekologiczne. Osoby korzystające z paliw stałych, np. z węgla, obarczane są dodatkowymi opłatami ze względu na proekologiczną politykę energetyczną Unii Europejskiej. Warto się zastanowić, czy nie byłoby lepiej przejść na odnawialne źródła energii!