Przemysł
najlepsze oferty

Czym są i po co są potrzebne katery automatyczne?

Czym są i po co są potrzebne katery automatyczne

Katery automatyczne to jeden z elementów wyposażenia profesjonalnej krojowni. To specjalne maszyny, które mają ułatwiać i przyspieszać pracę szwalni. Co to jest kater automatyczny i jak działa?

Katery automatyczne pozwalają rozkrawać jedno- i wielowarstwowe tkaniny miękkie. Wyposażone są najczęściej albo w specjalne noże, albo w wiązkę laserową. Dzięki temu cięcie na materiale. Dodatkową zaletą kateru jest możliwość obniżenia kosztów całego procesu wykrawania tkanin.

Jakie zalety mają katery automatyczne?

Do zalet katerów automatycznych należą:

  • zwiększenie wydajności pracy szwalni,
  • łatwiejsza automatyzacja żmudnych procesów wykroju,
  • zminimalizowanie strat materiału i zmniejszenie ilości odpadów,
  • umożliwienie pracy z bardzo dużą rolką materiału,
  • możliwość lagowania delikatnych materiałów bez ich uszkodzenia,
  • zapewnienie możliwości precyzyjnych cięć.

Każda z wyżej wymienionych zalet pozwala na to, by szwalnia ciągle podnosiła jakość swoich produktów, co spowoduje, że jej zyski będą większe.

Gdzie kupić wysokiej jakości katery automatyczne?

Jednym z miejsc, w którym można kupić katery automatyczne w atrakcyjnych cenach jest Promesa Autex z siedzibą w stolicy polskiego włókiennictwa, czyli Łodzi. Firma oferuje nowoczesne maszyny do szwalni i krojowni, które ułatwią pracę oraz staną się narzędziem do podnoszenia zysków i optymalizacji produkcji. Wyróżniają się wysoką jakością, profesjonalnym doradztwem oraz duży wybór modeli maszyn krojowniczych – lagowarek, magazynów rolek czy akcesoriów i części zamiennych.