Przemysł
najlepsze oferty

Pompy przemysłowe – co powinniśmy wiedzieć na ich temat?

Sprawne wyposażenie zakładu to podstawa każdej działalności. Nie dziwi więc fakt, że nowoczesne pompy spożywcze czy chemiczne cieszą się tak dużym uznaniem w naszym kraju. Dobierając urządzenia, odpowiedzialne za prawidłowy przekaz mediów, powinniśmy jednak pamiętać, że powinny być one dostosowane do konkretnej działalności. W przeciwnym razie, nawet najsprawniejsza pompa na rynku może sprawić, że osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego. Aby nie tracić więc czasu i pieniędzy na zakup nowego urządzenia, już na samym początku powinniśmy zapoznać się z podstawowymi kwestiami, związanymi z prawidłowym dostosowaniem go do naszych potrzeb.

Pompa a materiały

Pamiętajmy, że tłoczone materiały wymagają od nas użycia maszyn o odpowiednim wykonaniu materiałowym. Dla przykładu, pompy spożywcze powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie zanieczyszczają przetwarzanej żywności. Z tego też powodu, dobierając pompę do artykułów żywnościowych, należy sprawdzić, czy posiada ona atest PZH, dowodzący jej skuteczności oraz bezpieczeństwa. Nie zapominajmy również o sterylności tego typu pomp. Powinny być one także proste w czyszczeniu, zarówno drogą maszynową, jak i manualną.
Nie bez znaczenia jest tu również sposób działania pomp. Dla przykładu, modele spożywcze muszą być w stanie pracować na wolniejszych, delikatniejszych obrotach. Jest to szczególnie istotne w przypadku towarów takich, jak jogurty czy śmietana. Zbyt intensywna praca pomp może bowiem odkształcić ich ogólną strukturę. Przykładem niezawodnego urządzenia tego typu są nowoczesne modele marki GEKO, wykorzystywane także w przemyśle chemicznym, na przykład podczas pracy z kwasami.

Wyłącznie renomowani dystrybutorzy

Decydując się na zakup pomp spożywczych czy przeznaczonych do użytku farmaceutycznego lub chemicznego, powinniśmy zaufać dystrybutorom, oferującym maszyny oryginalne, opracowane przez rynkowych liderów. Przykładem jest tu chociażby wieloletnia firma AFT, świadcząca jednocześnie kompleksowe usługi, związane z projektowaniem instalacji oraz regularnym serwisem. W ofercie firmy znajdziemy również szeroki wybór profesjonalnej armatury oraz zaworów, gwarantujących bezpieczną, ergonomiczną pracę.