Przemysł
najlepsze oferty

Diament kontra beton

budowa

Beton, a zwłaszcza żelbeton, jeszcze do niedawna uważane były za niezniszczalny materiał budowlany. Nie ruszyło go praktycznie nic (no może poza ostateczną rozbiórką). To było powodem, że stał się szybko głównym materiałem konstrukcyjnym. Jednak jeszcze do niedawna był także właściwie niepodatny na wszelkie modyfikacje – cięcie betonu i cięcie żelbetu w praktyce było ograniczone właściwie do minimum. Jednak nie tak dawno temu natura przyszła z pomocą.

Diamenty najlepszym przyjacielem (nie tylko) kobiety
Natura stworzyła diament – najtrwalszy i najtwardszy kamień na świecie. Twardszy niż sam beton, a nawet żelbeton. To ten kruszec wykorzystuje się się do wiercenia w tym materiale. Dzięki niemu cięcie betonu i cięcie żelbetu w końcu stało się możliwe. Dlatego też diament stał się wiernym przyjacielem już nie tylko kobiet (jak to śpiewała słynna Merlin Monroe). ale też budowlańców i specjalistów od przeróbek i rozbiórek.

Diamentowe cięcie betonu – precyzja i jakość
Tarcze umożliwiające cięcie betonu i cięcie żelbetu to specjalistyczne produkty, których budowa polega na tym, że ostrza tarczy na końcach pokryte są drobnym (niemal pyłem diamentowym). Takie wykonanie umożliwia precyzyjne wykonanie wszelkich prac w tym trudnym i twardym materiale. Nic dziwnego zatem, że diamentowe cięcie betonu staje się coraz bardziej popularną techniką (właściwie jedyną) przy pracy zarówno przy dużych konstrukcjach, jak i mniejszych elementach betonowych. To właśnie diamentowe cięcie betonu wykorzystuje się przy tworzeniu części dekoracyjnych czy mebli w domu. Jednocześnie najwyższej jakości wykonanie uzyska się poprzez diamentowe cięcie betonu specjalnymi linami diamentowymi, które pozwalają na wykonanie niezwykle dokładnych nacięć i wierceń.

Cięcie betonu nie na własną rękę
Oczywiście tego typu sprzęt można też zakupić i używać samemu. Dostępny jest niemal w każdym sklepie z materiałami budowlanymi. Jednak na samodzielnym wykonaniem większych i bardziej precyzyjnych w ramach cięcia betonu i cięcia żelbetu należy podchodzić ostrożnie i raczej powierzyć je fachowcom. To, że beton jest niemal niezniszczalny, nie oznacza, że nie można zniszczyć efektów pracy. A szkoda by było.