Przemysł
najlepsze oferty

Automatyczna krojownia czy tradycyjna?

Planujesz założyć biznes związany z tkaninami? W takim razie na pewno zastanawiasz się: wybrać automatyczną krojownię czy tradycyjną? W tym artykule przybliżymy zarówno pierwszą, jak i drugą opcję. Zapraszamy do lektury!

Tradycyjna krojownia – jakie wyposażenie krojowni jest potrzebne?

Z pewnością w krojowni są najważniejsi pracownicy tzw. krojczy. To właśnie oni zajmują się produkcją odzieży, precyzyjnym obrysem szablonów, a także wykrawaniem elementów z poszczególnych materiałów. Niestety coraz więcej firm odchodzi od takiego modelu biznesowego z uwagi na to, że poprzez maszyny można stworzyć pomieszczenie tj. automatyczna krojownia.

Bez względu na to, jednak jaki rodzaj krojowni zaprojektujesz do swojego biznesu, konieczne jest specjalistyczne wyposażenie krojowni. Najważniejsze z tego wszystkie są m.in. noże krojcze, które nazywane są również krajarkami. Tną one materiały na różne grubości. Na rynku można spotkać noże tj.:

  • Taśmowe – radzą sobie z każdym materiałem,
  • Tarczowe – używane są do materiałów cienkich tj. bawełna czy jedwab,
  • Pionowe – stosowane do wielowarstwowego rozcinania i wycinana różnego rodzaju elementów.

Jak wybrać właściwe noże? To zależy, jakie materiały będą trafiały do krojowni, a także przy takim wyborze trzeba wziąć pod uwagę umiejętności pracowników. Jeśli zależy Ci na większej automatyzacji, koniecznie przeczytaj dlaczego, warto wybrać automatyczną krojownię.

Automatyczna krojownia – zalety takiego rozwiązania

Postęp technologiczny dotyka wiele branż, w tym również branżę odzieżową. Zwiększenie wydajności jest możliwe poprzez zakup odpowiednich maszyn, które zautomatyzują krojownię. W przypadku tradycyjnych krojowni pracownicy muszą analizować proces wycinania elementów itp. W przypadku automatycznych maszyn wszelkie procesy nie stanowią przeszkód, ponieważ wszystkie parametry można bez problemu wprowadzić, dopasowując je wcześniej do potrzeb przedsiębiorstwa. Każda automatyczna krojownia cechuje się dużą precyzyjnością i prostą obsługą. Ponadto, zautomatyzowana krojownia generuje oszczędność czasu.